Două noi instanțe superioare în cadrul Bisericii Ortodoxe Române
Ieri, 20 septembrie, la Palatul Patriarhiei a avut loc ședința de constituire a Consistoriului Superior Bisericesc și a Consistoriului Superior Bisericesc Monahal, informează „Ziarul Lumina”. Cele două instanțe au apărut ca răspuns la unele necesități…








