Duminica a VIII-a după Rusalii la Catedrala episcopală din Slobozia
Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor a participat, duminică, 29 iulie 2012, la Sfânta Liturghie oficiată în Catedrala episcopală „Înălțarea Domnului” din Municipiul Slobozia, după cum informează site-ul sf-esc.ro. După Sfânta Liturghie, Preasfinția Sa…





