Sfințirea Catedralei din Oltenița
Duminică, 19 mai, credincioșii din Oltenița sunt așteptați la resfințirea Bisericii „Sfântul Ierarh Nicolae”, care este și Catedrală protopopească. Slujba de târnosire va fi oficiată de Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, înconjurat de…









