Arhiepiscopul Gherasim Cristea a fost pomenit la 5 ani de la trecerea la cele veşnice
Arhiepiscopul Gherasim Cristea, fostul păstor al Arhiepiscopiei Râmnicului, a fost pomenit sâmbătă în Catedrala Arhiepiscopală „Sfântul Ierarh Nicolae” din municipiul Râmnicu-Vâlcea, cu ocazia împlinirii a cinci ani de la trecerea la cele veşnice. Sfânta Liturghie…









