ÎPS Ioan, de Învierea Domnului: Noi L-am pus pe Cruce, iar El ne-a pus pe aripile veșniciei
Mitropolitul Banatului a evidenţiat în predica de Paşti iubirea nemărginită a lui Dumnezeu faţă de umanitate. Slujba Învierii a fost oficiată sâmbătă, la miezul nopţii, iar Sfânta Liturghie duminică dimineaţa, la Catedrala din Timişoara. „Noi…









