Ce minunat ar fi să nu fie nevoie de o boală pentru a ne întâlni cu Dumnezeu: PS Damaschin Dorneanul
„Suntem aduși înaintea Domnului, venim la întâlnirea cu Dumnezeu nu singuri, ci aduși de un necaz, de o boală. Ce minunat ar fi să nu fie așa! Ce minunat ar fi să nu fie nevoie…









