Mitropolitul Banatului transmite un „mesaj necesar într-o societate dezbinată”: Închinarea magilor este o chemare la unitate și împreună-lucrare
Într-un mesaj considerat foarte necesar într-o societate dezbinată, Mitropolitul Banatului face referire la închinare magilor în faţa Pruncului Iisus ca un imbold pentru unitate, comuniune şi cooperare. „Nașterea Domnului este un eveniment care a binecuvântat…









