A fost constituită Societatea Femeilor Ortodoxe din Episcopia de Bălţi. Ce își propune instituția
Societatea Femeilor Ortodoxe din Episcopia de Bălţi constituită marți în incinta bisericii „Naşterea Domnului” din Bălţi, își propune „să promoveze şi să valorifice virtuțile creștine în familie, școală și viața publică şi să contribuie la implicarea activă…









