Inima omului poate deveni pustiu duhovnicesc, dacă omul se îndepărtează de Dumnezeu – Episcopul Antonie
Episcopul Antonie de Bălţi a explicat duminică în biserica din Floreşti de ce pustietatea duhovnicească este mai periculoasă decât pustietatea fizică. „Pustietate poate fi şi în societate şi în sufletul omului. Un oraş, un sat,…

















