Peste 5000 de buzoieni au sărbătorit Învierea Domnului la Catedrala Arhiepiscopală „Înălțarea Domnului”
Praznicul Învierii Domnului sau Sfintele Paști a adunat peste 5000 mii de buzoieni la Catedrala Arhiepiscopală „Înălțarea Domnului” din municipiu. La miezul nopții, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Ciprian a împărțit Sfânta Lumină de la Ierusalim credincioșilor…









