Doua biserici romano-catolice au fost incendiate in nordul Frantei
Episcopii romano-catolici francezi au apelat la calmarea spiritelor in contextul violentelor stradale din Franta. Ei s-au aratat profund ingrijorati si au condamnat actele de distrugere si violenta savarsite, in special, de catre tineri. Mentionam faptul…