Arhivă

Doi ierarhi au sfințit biserica de la Gornovița

Biserica de la Gornovița a fost sfințită duminică, 19 august 2012, de PS Lucian, Episcopul Caransebeșului și PS Nicodim, Episcopul Sevrinului și Strehaiei. Biserica are ca ctitor pe domnul Ionel Văduva – fiu al satului,…

Biserica din Negrușa a fost sfințită

Sâmbătă, 18 august, la câteva zile după marele praznic al Adormirii Maicii Domnului, biserica din satul Negrușa, filie a parohiei Cireșu, a primit sfințirea prin rugăciunile chiriarhului locului. Credincioșii negrușeni și-au întâmpinat arhipăstorul sufletesc cu…