Sfințirea Bisericii Nașterea Maicii Domnului din stațiunea Băile Govora, județul Vâlcea
Înaltpreasfințitul Părinte Gherasim, Arhiepiscopul Râmnicului împreună cu Preasfințitul Părinte Emilian Lovișteanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, au târnosit, astăzi, 19 august 2012, în Duminica a XI-a după Rusalii, bisericuța filială temeluită în cartierul Curături al stațiunii…






